P40-4R3G3B LED Mesh Displays/Curtain LED Display OutdoorLED Curtain Display P16 P25 P40 P52.5
Description
P40-4R3G3B LED Mesh Displays/Curtain LED Display OutdoorLED Curtain Display P16 P25 P40 P5
Model
C-P40-10B
LED Mesh size
L1920*W36*H22(mm)
Tile size (mm)
W1280*H1920*D114(mm)
Number
32
LED Type
DIP346
Viewing Angle
H110°/V60°
Pixel pitch (mm)
40mm
Pixel configuration
4R3G3B
Pixel Density
625px/m²
brightness
CREE
7500 NIT
Highlight
11000 NIT
Other
Grey Scale
3*16Bit
Refresh rate(Hz)
3000HZ
Input Voltage
AC185--265V
woke Voltage
DC12V
Power Consumption
Max≤380W/m²,Average ≤120W/m²
Screen Weight/m²
≤18KG/m²
Protective Grade
IP66
work temperature
-40℃ ~ 60℃
Operation Humidity
10--90%RH