P25-1R1G1B LED Mesh Displays/Curtain LED Display OutdoorLED Curtain Display P16 P25 P40 P52.5 Model
Description
P25-1R1G1B LED Mesh Displays/Curtain LED Display OutdoorLED Curtain Display P16 P25 P40 P52.5
P25-1R1G1B LED Mesh Displays/Curtain LED Display OutdoorLED Curtain Display P16 P25 P40 P5
Model
P25-A
P25-B
P25-C
LED Mesh size
L1000*W12*D16(mm)
L1000*W12*D16(mm)
Tile size (mm)
W1200*H1000*D176(mm)
W1200*H1600*D176(mm)
Number
48
LED Type
DIP346
DIP346
Viewing Angle
H110°/V60°
H110°/V60°
Pixel pitch (mm)
25mm
H25mm,V50mm
25mm
Pixel configuration
1R1G1B
1R1G1B
Pixel Density
1600PX/m²
800PX/m²
1600PX/m²
brightness
CREE
6900 NIT
6900 NIT
Highlight
Other
Grey Scale
3*16Bit
3*16Bit
Refresh rate(Hz)
1000HZ
1000HZ
Input Voltage
AC185--265V
AC185--265V
woke Voltage
DC5V
DC5V
R2.8V,G/B3.8V
Power Consumption
Max≤400W/m²,Average ≤160W/m²
Max≤400W/m²,Average ≤160W/m²
Max≤185W/m²,Average ≤70W/m²
Transparency
50%
50%
50%
Screen Weight/m²
≤12KG/m²
≤12KG/m²
Protective Grade
IP66
IP66
work temperature
-40℃ ~ 60℃
-40℃ ~ 60℃
-40℃ ~ 60℃
Operation Humidity
10--90%RH
10--90%RH
10--90%RH