AGT30-AMP6
Description
30" Toy Electric guitar Children guitar with built in amplifier AGT30-AMP6
Description
30 inch Toy electric guitar with loudspeaker / Children toy guitar
- with battery powered loudspeaker and port for external amplifier
Features
Model No.:AGT30-AMP6
Brand: AGOS/OEM
Specification
30" Children Electric Guitar
Built-in Speaker
Body:Basswood
Neck:maple
Fingerboard:maple
Scale length:496mm
Hardware:chrome open
Fret:21F
Pickup: 1* single coil
Control: 1*Volume
Pcs/Carton: 10pcs
Carton Size: 84*45*96
Including Spanner & Replacement Strings
Built-in Speaker
Reference photos
Spare parts Options:
3W,4W,5W,10W AmplifierStrap
Color Options:
Payment and packing ways:
Payment
T/T, 30% at order, 70% before delivery; L/C at sight
Send Now
Model Number :
AGT30-AMP6
Contact Supplier