AGT30-AMP3
Certification :
ISO9001:2008; CE
Description
30" Toy Electric guitar Children guitar with built in loudspeaker  decal AGT30-AMP3
Description
30 inch Toy electric guitar / Children toy guitar
- with battery powered loudspeaker and port for external amplifier
Features
Model No.:AGT30-AMP3
Brand: AGOS/OEM
Specification
30" Children Electric Guitar
Built-in Speaker
Body:hard wood
Head: maple
Neck:maple wood
No. of frets: 21F
Machine Heads:6-joint chrome open
Pickups: Single coil
Jack:1*out
Controls:1*volume
Built-in Speaker
Safety Approval
ISO9001:2000 ,CE approved
Reference photos
Spare parts Options:
3W,4W,5W,10W AmplifierStrap
Replacement stringsMetronome tuner
StandPitch pipe
Amp leadPick
Color Options:
Payment and packing ways:
Payment
T/T, 30% at order, 70% before delivery; L/C at sight
Delivery
25~30 days
Origin
China
Minimum Order Qty
200pcs
Packaging
1. White/Yellow Box 2. Customized color box with additional costs.
Export Carton size
84X45X69(CM)
Samples
Charged
Remarks
For video and other info reference,pls skype or email : ag.orisupplies at gmail.com
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Place of Origin :
China
Brand Name :
AGOS/ OEM
Model Number :
AGT30-AMP3
Certification :
ISO9001:2008; CE
Contact Supplier