KG-8251DC24
Certification :
ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1000 pieces
Price :
Negotiation
Payment Terms :
L/C, T/T, Paypal
Supply Ability :
10000 pcs-30 days
Delivery Time :
7days for samples
Packaging Details :
Packing in boxes
Continuous Current :
0.2A-1A
Rated Power :
24/12W
Min. Power :
2W
Max Speed :
2600RPM
Minimum Speed :
100RPM
Speed Adjusting :
Stepless Control
Description
Electric Fan Motors 1A 24V 24W 2600RPM Stepless Control
BLDC FAN Customized Drip-Proof Permanent Magnet KG-8251DC24
Packaging & Delivery
Port: SHENZHEN
Lead time:
Quantity(pieces)
1 - 1000 1001 - 10000 >10000
Lead time (days) 15 30 To be negotiated
Drawings
Electric Fan Motors 1A 24V 24W 2600RPM Stepless Control BLDC FAN Customized Drip-Proof Permanent Magnet KG-8251DC24