120000RPM
Application :
Vacuum Cleaner
Torque :
Customizable
Rated Power :
103W
Rated Voltage :
12V
Description
Vacuum Cleaner Motor 103W 12V 120000RPM Brushless DC Motor GO-GOLD
Lead time:
Quantity
1-1000
≥10000
Lead days
15
To be negotation
Product Description
Rated Voltage
12V
Rated Speed
120000RPM
Rated Power
103W
Torque
Customizable
Essential details
Model Number: KG-4560DC12
Warranty: 3years
Place of Origin: Guangdong, China
Commutation: Brushless
Application:Vacuum Cleaner
Diameter: 45MM
Key Word: BLDC Motor
Rated Power:103W
Vacuum degree:12 Kpa Max
Rated Voltage:12V
Rated Speed:120000RPM
Torque:Customizable
Efficiency: 75%
Drawing
GO-GOLD Vacuum Cleaner Motor 103W 12V 120000RPM Brushless DC Motor
Sample
Application
Motor Advantages
  3. Adjustable speed: Smooth speed control ispossible.
  6. Noiseless: Because of the absence of brushes the operation is noiseless.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
GO-GOLD
Model Number :
KG-4560DC12
Certification :
ISO
Place of Origin :
China
MOQ :
1000PCS
Price :
Negotiation
Contact Supplier
video