INCW-DJ220
Place of Origin :
China
MOQ :
1
Price :
Negotiable
Payment Terms :
L/C, T/T
model :
INCW-DJ220
maximum capacity :
500g(custom)
Weighing range :
5g-500g(custom)
Maximum precision :
±0.5g
Minimum scale :
0.5g
Sorting speed :
50~120piece/min
Description
maximum capacity 500g(custom) INCW-DJ220 Grade Selection on line Check weigher 200g 0.1g
High Durability Online Checkweigher Maximum Capacity 500g Custom
1. Work principle and process:
model INCW-DJ220(level)
maximum capacity 500g(custom)
Weighing range 5g-500g(custom)
Maximum precision ±0.5g
Minimum scale 0.5g
Sorting speed 50~120piece/min
Nominal length 300mm(custom)
Nominal width 220mm(custom)
sorting grade 3~12(optional)
shape size length 2850mm(custom)
width 750mm(custom)
height 1350±50mm(custom)
Operating interface Taiwan weinview 10 inch color multi-function LCD touch screen
Operation mode Touch operation
Preset product 200
Zero point tracking Automatic zero point tracking
Automatic zero point tracking Buzzer, alarm lamp, alarm stop (custom)
Optional culling device Push rod type, air blowing type, pendulum rod type,
External interface USB interface (for storing data, optional), RS232 (optional)
Power Supply AC220V 50Hz
power 500W(custom)
Machine structure Reinforcement of stainless steel (SUS304)
Protection grade IP65 dust proof and waterproof standard
External gas source 0.6-1mpa
Pressure interface - 8mm (optional)
Automatic Check Weight Machine line INCW-DJ220 500g 0.5g Checkweigher with screen 120pcs/Min AC220V 50HzAutomatic Check Weight Machine line INCW-DJ220 500g 0.5g Checkweigher with screen 120pcs/Min AC220V 50HzAutomatic Check Weight Machine line INCW-DJ220 500g 0.5g Checkweigher with screen 120pcs/Min AC220V 50HzAutomatic Check Weight Machine line INCW-DJ220 500g 0.5g Checkweigher with screen 120pcs/Min AC220V 50Hz
Automatic Check Weight Machine line INCW-DJ220 500g 0.5g Checkweigher with screen 120pcs/Min AC220V 50Hz
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
inntronic
Model Number :
INCW-DJ220
Place of Origin :
China
MOQ :
1
Price :
Negotiable
Payment Terms :
L/C, T/T
Contact Supplier