Product Description: 【42SHD4247】42×42×40mm Micro Hybrid Stepper Motor NEMA 17 12.6V 2 Phase 1.0A 4 Wire for 3 Axis CNC Product Overview The 42mm Hybrid Stepper Motor Series offers powerful holding torque in a variety of ...
learn more
【42SHD4247】42*42*40mm Micro Hybrid Stepper Motor NEMA 17 12.6V 2 Phase 1.0A 4 Wire for 3 Axis CNC
40000+PCS+Month
Contact Now
GUANGZHOU FUDE ELECTRONIC TECHNOLOGY CO.,LTD
Verified Supplier
4
Years
00:17
42x42x34mm 2 Phase 1.8 Degree Nema 17 Stepper Motor for Drawing equipment
Casun Motor Nema17 1.2° Degree Stepper Motor 360mN.m 10.8V With CE RoHS Certification
Casun 480mNm Two Phase Stepper Motor 48mm NEMA 17 1.8 Degree
42x42x60mm NEMA 17 Stepper Motor 4 Wire 0.6N.M For CNC Robot
NEMA 17 Hybrid Stepper Motor 2 phase 42*42*21mm Ultrathin Body 9Ncm for CNC Kit
Nema17 4 Lead Stepper Motor 42x42mm 60mm 1.68A Motor for CNC XYZ 3D Printer Motor
Replace a batch
42SHD0229 17HS44 42x42x40mm NEMA 17 Hybrid Stepper Motor 1.68A Super low
View Detail
360mN.M 40mm Nema 17 1.8 Stepper Motor 1.68A For Mechanical Arm
View Detail
260mNm High Torque Nema 17 Bipolar Stepper Motor 42*42*34mm 2 Phase
【42SHD0287】NEMA 17 TWO-PHASE 1.8° 42 STEPPER MOTOR 40MM BODY 1.5A CNC
2.5A 1.1N.M NEMA 17 Stepper Motor 4 Lead 1.8 Degree Step 42 Motor