Motor paso a paso Stage Lighting NEMA 14 Hybrid Stepper Motor 0.32A 11.84V Casun Motor
Product Overview
Casun 0.32A 11.84V NEMA 14 Hybrid Stepper Motor for Stage Lighting, 35x35x34mm
Stepper Motor for Stage Lighting 35x35x34mm 1.8 Degree NEMA 14 Ordinary Model 0.24N.m
In a range of sizes, the 35mm Hybrid Stepper Motor Series provides strong holding torque.
To lessen vibration and achieve a greater step resolution, use with a microstepping driver.
Select a standard version or ask for a specially configured version.
Key Features
- Available in bipolar or unipolar forms
- Hybrid design for steppers
- Available in configurations with a single shaft or two shafts
- Certified by RoHS and CE
- On demand customizations
Appearance
Dimensions
Motor Specifications
| Step Angle | 1.8° |
| Frame Size | 35 mm |
| Number of Phase | 2 Phase |
| Rated Current | 0.32 A |
| Holding Torque | 240 mN.m |
| Resistance | 37 ohm |
| Inductance | 52 mH |
| Rotor Inertia | 20 g-cm² |
| Motor Weight | 0.21 kg |
| Number of Leads | 4 |
| Connection | Bipolar |
Torque Curves
Download torque curve data for detailed performance specifications.
Customization Options
If our standard motor cannot meet your needs, we can customize the motor according to your requirements.
Customized content includes but is not limited to special shafts, winding parameters, installation dimensions, lead wires with special requirements, connectors, etc.
Encoder
Brake
Gearbox
Connector
Get a Quote Frequently Asked Questions
Who are we?
We are based in Guangdong, China, starting from 2011. We sell to Domestic Market (63.00%), Western Europe (12.00%), North America (9.00%), Eastern Asia (8.00%), and other global markets. There are about 51-100 people in our office.
How can we guarantee quality?
Always a pre-production sample before mass production; Always final inspection before shipment.
What can you buy from us?
Stepper Motor, BLDC Motor
Why should you buy from us not from other suppliers?
We are specialized in producing and selling stepper motors for more than 11 years.
What services can we provide?
Accepted Delivery Terms: FOB, CFR, CIF, EXW, Express Delivery; Accepted Payment Currency: USD, CNY; Accepted Payment Type: T/T, L/C, D/P D/A, PayPal; Language Spoken: English, Chinese, Japanese