1m Water Inlet Pipe Length Car Wash Water Recycling System for Workshop Space- Design






| item | value |
| Place of Origin | China |
| | Guangdong |
| Brand Name | wintai |
| Model Number | NM |
| Size | 1.6m H x0.93m L x0.53m W |
| Material | steel |
| Warranty | 1 year |
| Output Power | <1000W |
| Design Style | New China-Chic |
| After-sales Service Provided | Online support |
| Voltage: | 220V/11V/1P |
| Waste water capacity | 1-1.5 m3/H |
| Waste water recycling ratio | 85% |
| Electricity consumption | 1kwh/2 hours |
| Machine size | 1.6m H x0.93m L x0.53m W |
| Water inlet size | 36mm |
| water outlet size | 20mm |
| Water inlet pipe length | 1m |
| Industry suitable | car washing |
