GE160ES-2RS
Brand Name :
OEM
Place of Origin :
Jiangsu, China
Ball Diameter :
80mm
Ball Material :
Carbon Steel
Ball Stud Thread Size :
M160*4
Body Material :
Carbon Steel
Bore Diameter :
160mm
Eye Inside Diameter :
80mm
Eye Outside Diameter :
105mm
Eye Thickness :
80mm
Head Outside Diameter :
230mm
Head Width :
105mm
Material :
Chrome Steel, Steel/Steel
Outer Diameter :
230mm
System of Measurement :
Metric
Type :
Rod End
Product name :
spherical plain bearing
OEM :
ACCEPT
ID :
120mm
OD :
180mm
Package :
Roll pack / Carton Box
Stock :
rich
Port :
Shanghai ; Ningbo
Delivery :
1 day for sample, 5-7 days for big order
Application :
Agricultural, engineering
MOQ :
2
Price :
Description
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Applicable Industries :
Precision Rating :
P0
Model Number :
GE160ES-2RS
Brand Name :
Place of Origin :
Jiangsu, China
Ball Diameter :
80mm