GEK55XS-2GS
Brand Name :
OEM ; Others
Place of Origin :
Jiangsu, China
Ball Diameter :
10 mm
Ball Material :
Chrome Steel
Body Material :
Bronze
Bore Diameter :
10 mm
Eye Thickness :
5 mm
Material :
Chrome Steel, Chrome Steel
Outer Diameter :
50 mm
Type :
Rod End
Inner Dia :
55mm
Width :
90mm
Sliding Contact :
Steel / Steel
Mass :
5.49KG
Stock Qty :
1250.pcs
Product name :
Spherical Plain Bearing
Model :
GEK55XS-2GS
Feature :
Long Life
Service :
OEM Customized Services
MOQ :
2
Price :
Description
Send your message to this supplier
Send Now
GEK55XS-2GS Split Type Spherical Plain Bearing ; GEK55XS.2GS Rod End Bearing 55*125*90mm
Ask Latest Price
Applicable Industries :
Precision Rating :
P0 , P6 , P5
Model Number :
GEK55XS-2GS
Brand Name :
OEM ; Others
Place of Origin :
Jiangsu, China
Ball Diameter :
10 mm
Contact Supplier