500RX2345CF1
Certification :
ISO90001
Place of Origin :
China
MOQ :
1.PCS
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union, Paypal
Supply Ability :
1000.pcs / Month
Delivery Time :
Within 3 days
Packaging Details :
Standard Carton Box
Cage :
Four pin-type steel cages
Type :
cylindrical roller bearing
Size :
500x670x485
Stock Qty :
25.pcs
Weight :
456 KG
Description
TIMKEN 500RX2345CF1 Four-row Cylindrical Roller Bearing 500RX2345A Rolling Mill Bearing
Bearing Model 500RX2345CF1
Type Four-row cylindrical roller bearing
Structure
cylindrical roller bearing
Application rolling mill machine
Inner diameter 500 mm
Outer diameter 670 mm
Thickness 485 mm