PRONET-E-15A
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T,Western Union
Supply Ability :
50pcs/month
Delivery Time :
3 working days
Packaging Details :
original package
Condition :
original brand new
Warranty :
one year
Shipping way :
DHL FedEx
Application :
CNC machine, packaging machine, etc.
Description
Estun PRONET-E-15A 1.5kW AC Servo Drive
The Estun PRONET-E-15A is a high-performance digital AC servo drive from the ProNet-E Series, designed for precise motion control in industrial automation applications. With a rated output of 1.5 kW (1500W) and three-phase 200V AC power supply, this drive delivers exceptional control accuracy and dynamic response for a wide range of servo motor applications.
This product is an active, in-production model from Estun Automation Technology Co., Ltd.
Key Features & Benefits
Technical Specifications
Parameter Specification
Brand Estun (埃斯顿)
Series ProNet-E Series
Model PRONET-E-15A
Product Type AC Servo Drive
Rated Power 1.5 kW (1500W)
Main Circuit Power Three-phase 200-230VAC ±10%, 50/60Hz
Control Circuit Power Single-phase 200-230VAC ±10%, 50/60Hz
Control Method SVPWM Control
Feedback Devices Wire-saving encoder (2500 P/R), Serial encoder (131072 P/R), Resolver
Control Modes Position, Speed, Torque
Speed Control Range 1:5000
Digital Inputs 8 channels (programmable allocation)
Digital Outputs 4 channels (programmable allocation)
Communication RS485 (MODBUS), CAN (CANopen)
Ambient Temperature 0 to +55°C