PTF65453R00BXEB
Place of Origin :
Malaysia
MOQ :
1PC
Price :
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
Negotiate
Delivery Time :
1-3 work days
Packaging Details :
Reels, tubes, cut tapes, trays, bags
Part Number :
PTF65453R00BXEB
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Features :
Moisture Resistant
Height - Seated (Max) :
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tape & Reel (TR)
Part Status :
Active
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Resistance :
453 Ohms
Series :
PTF
Size / Dimension :
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Description
PTF65453R00BXEB N/A RES 453 OHM 1/4W 0.1% AXIAL one stop service
PTF65453R00BXEB N/A RES 453 OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Features Moisture Resistant
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Packaging Tape & Reel (TR)
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Series PTF
Supplier Device Package Axial
Tolerance ±0.1%
Part Number PTF65453R00BXEB
Failure Rate -
Number Of Terminations 2
Package / Case Axial
Part Status Active
Resistance 453 Ohms
Size / Dimension 0.145" Dia X 0.375" L (3.68mm X 9.53mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
PTF65453R00BXEB Vishay Dale Through Hole Resistors RES 453 OHM 1/4W Digital Resistor Ic Chip
PTF65453R00BXEB Vishay Dale Through Hole Resistors RES 453 OHM 1/4W Digital Resistor Ic ChipPTF65453R00BXEB Vishay Dale Through Hole Resistors RES 453 OHM 1/4W Digital Resistor Ic ChipPTF65453R00BXEB Vishay Dale Through Hole Resistors RES 453 OHM 1/4W Digital Resistor Ic ChipPTF65453R00BXEB Vishay Dale Through Hole Resistors RES 453 OHM 1/4W Digital Resistor Ic Chip
Our Benefits
ONE STOP SERVICE
BOM + PCB + SMT/DIP
LOW MOQ
Benefit from the lowest MOQ of 1 PCS that makes your business more flexible.
IN-TIME DELIVERY
Normal orders would be sent within 24 hours after you send the PO.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Dale/Vishay
Model Number :
PTF65453R00BXEB
Place of Origin :
Malaysia
MOQ :
1PC
Price :
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Supplier