ZHA-R48-101-DNN-CO-I
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2
Price :
To be negotiate
Payment Terms :
L/C,T/T,D/P
Supply Ability :
1000+ units
Delivery Time :
30 work days
Packaging Details :
Standard export package
Description
Key Attributes
OD 48 mm
Reduction Ratio 101:1
Weight 270 g
Rated Torque 6.5 Nm
Peak Torque 16 Nm
Rated Speed 30 rpm
Rated Voltage 48 V
Rated Current 1.3 A
Peak Current 3.2 A
Backlash 30 arcmin
Comm. Protocol CAN
Encoder Mech. Dual, 19-bit
Noise Level ≤60 dB
Oper. Temp. Range -10~50℃
Application Field
Head
Wrist
Send your message to this supplier
Send Now
ZBDynamiX ZHA-R48-101-DNN-CO-I Harmonic Robotic Joint Actuator 【OD 48 mm】【Reduction Ratio 101:1】【Weight 270 g】【Peak Torque 16 Nm】
Ask Latest Price
Brand Name :
ZBDynamiX
Model Number :
ZHA-R48-101-DNN-CO-I
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
2
Price :
To be negotiate
Payment Terms :
L/C,T/T,D/P
Contact Supplier