Photo Media Compatible 500x1000mm LED Flexible Rental Screen P3.91/P4.91 LED Video Wall Display with Flexible Design
2.Clear picture without flicker and distortion.No light leakage trouble.
3.The final products feature supreme quality and offers best outputs.
4.High refresh rate and gray scale ensures the picture quality remains seamless.
Product Description
Specification
item
value
Product name
Rental indoor led display panel p3.91
Pixel Pitch
3.91mm
Place of Origin
Shenzhen China
Refresh Rate
1920HZ-3840HZ-7680HZ
Cabinet Resolution
Brightness
1000cd/m2
Module size
250*250mm
Cabinet size
500*1000mm/500*500mm/customization
Certificate
CE ROHS FCC
Warranty
2 Years
Life span
100000hours
Scan mode
16 scan
Company Profile
Packing & Delivery
wooden case:Package 10 in 1 ,8 in 1,6 in 1.
flight case:10 in 1,8 in 1.6 in 1。
FAQ
Q1:Are you a manufacturer or trading company?
Q2:What can you from us?
A2:LED modules,led screen,led display serie product.
Q3:How does your factory do regarding quality control?
Q4:What is your MOQ?
A4:Any quantity is acceptable for your order. And the price is negotiable for large quantity.
Q5: How about your delivery time?
Q6:How about your Warranty Term?
Q7:Do you provide any free spare parts in each order?
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Watch Video
type :
LED
brand name :
yuyi
application :
indoor led display panel
use :
advertising publish, retail store, welcome display, airport, subway
media available :
datasheet, Photo, Other
color :
full color
Contact Supplier
video