RA18013UUCC0P4
Place of Origin :
Luoyang,China
MOQ :
1PCS
Price :
Payment Terms :
T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
1000pcs/month
Delivery Time :
5-7days
Packaging Details :
bearing+thin plastic film+waterproof paper+thin foam+carton/wooden cases
Certification :
ISO
Model :
RA18013UUCC0P4
Material :
GCr15
Structure :
Crossed Cylindrical Roller bearings
Dimension :
180x206x13mm
Application :
Robots arm/machine tool
Name :
Cross-roller bearing
Description
RA18013UUCC0P4 Cross Roller Bearing / High Precision thin section Cross Roller Bearing
Bearing Model No.: RA18013
Type: Cross Roller Bearing
Size: 180x206x13mm
(Inner Diameter)d: 180mm
(Outer Diameter) D: 206mm
(Thickness / Width) B: 13mm