911G-40PC
Certification :
SGS,ROHS,CE
Place of Origin :
China
MOQ :
10 pcs
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union,Paypal
Supply Ability :
5200 pcs per month
Delivery Time :
1~3 work days(In Stock)
Packaging Details :
Standard Export Packing
Color :
Black
Material :
Copper
Power :
150W
Temperature Range :
Length :
65mm-70mm
Weight :
0.2kg
Application :
Quick Soldering Robot
Sample :
Available for Free
Description
Specifications of 911G-40PC Soldering Tips
Model 911G-40PC
Color Black
Material Copper, Iron, Chromium
Power 30W, 40W, 60W