DS-24PAD08-E15 / DCS-24D
Certification :
SGS,CE,ROHS
Place of Origin :
China
MOQ :
10 peices
Price :
Negotiable
Payment Terms :
T/T, Western Union,Paypal
Supply Ability :
9800pcs per Month
Delivery Time :
1~3 work days in stock, 1~3 weeks for no stock
Packaging Details :
Standard Export Packing
Description
Apollo Seiko Soldering iron Tips
The APOLLO soldering tips mainly including TM(AC110V, the total length is 145mm), TS(AC110V, the total length is 101mm), DCM(AC48V, the total length is 145mm), DS(old type:DCS)(AC48V,the total length is 101mm), DN(old type:DCN): AC48V, total length 101mm, with N2 sleeve)
Specifications of Apollo Seiko DS-24PAD08-E15 / DCS-24D Iron Tips
  • Two side tinning
  • DC48V, Total Length: 101mm
  • Diameter: 6.4mm
  • Tip width: a: 4mm, b: 2.4mm
  • Tip thickness (c): 0.8mm
  • Tin area, two side (d): 1.5mm