GDZ80-2.2B
Frequency :
400Hz
Size :
80*215
Current :
8A\10.8A
Packaging Details :
Customized
Port :
SHANGHAI,GUANGZHOU,SHENZHEN,TIANJIN,QINGDAO
Supply Ability :
1000 Set/Sets per Month
Price :
MOQ :
1pc
Delivery Time :
5-8 days
Payment Terms :
L/C,T/T
Description
2.2KW SPINDLE
Model
GDZ80-2.2B
Power
2.2KW
Voltage
220V/380V
Current
8A/10.8A
Frequency
400Hz
RPM
24000RPM
Cooling type
by water
Collet
ER20
Body size
φ80X215mm
Net weight
4.95kg
80mm Spindle Mount Kit and ER20 Collets Chuck for GDZ80-2.2B Water Cooled Spindle Motor80mm Spindle Mount Kit and ER20 Collets Chuck for GDZ80-2.2B Water Cooled Spindle Motor80mm Spindle Mount Kit and ER20 Collets Chuck for GDZ80-2.2B Water Cooled Spindle Motor80mm Spindle Mount Kit and ER20 Collets Chuck for GDZ80-2.2B Water Cooled Spindle Motor80mm Spindle Mount Kit and ER20 Collets Chuck for GDZ80-2.2B Water Cooled Spindle Motor80mm Spindle Mount Kit and ER20 Collets Chuck for GDZ80-2.2B Water Cooled Spindle Motor
Q: Why choose us?
Q: Are you manufacturer or trading company ?
A: We are manufacturer of spindle,but we sell many kinds of CNC parts.
Q: How long would you ship the goods after payment done?
A: Normally same day shipping.Or it may take 3-10 days if order quantity.
Q: What's MOQ?
A: MOQ: 1 pcs. If you order more, the price will be better.
Send your message to this supplier
Send Now
80mm Spindle Mount Kit and ER20 Collets Chuck for GDZ80-2.2B Water Cooled Spindle Motor
Ask Latest Price
Place of Origin :
Shandong, China
Condition :
New
Applicable Industries :
Weight (KG) :
19
Showroom Location :
Turkey, United States, Italy, France, Brazil, India, Russia, Morocco, South Africa, Australia
Video outgoing-inspection :
Provided
Contact Supplier