50X50-200X200MM
Welding width :
1200mm
Welding speed :
80times/min
Rated voltage :
380V, 420V
Dimensions :
1.8x2.5x1.8m
Description
Automatic Welded Mesh Machine / Wire Mesh Machine / Automatic Straight Weft
Specifications
Automatic Welded Mesh Machine JG
1. width:1200mm-3000mm
2. wire diameter:1.4mm-2.5mm
3. mesh:50*50-200*200mm
Welding wire diameter 1.4-2.5mm Rated voltage 380V, 420V (customizable)
Welding aperture 50X50-200X200MM Rated power Customized
Welding width 1200mm Dimensions 1.8x2.5x1.8m