51.2V200AH
Certification :
CE ROHS UN38.3 MSDS
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1
Price :
Payment Terms :
L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram
Supply Ability :
Delivery Time :
10-15 days
Packaging Details :
Carton+Wooden+Pallet
Rated Voltage :
51.2V
Rated Capacity :
200AH
Battery Energy :
10 KWH
Allowable BMS Load Current :
200ah
Battery Voltage Range(DC) :
44.8V~58.4V
Inverter Operating Voltage Range (single-phase) :
200V-240V
Inverter Operating Voltage Range (three-phase) :
340-460V
Display :
SOC status indication, LED indicator screen
Protocol :
RS485 / CAN (Series parallel connection with either option)
Warranty :
10 years
Description
Lithium Iron Phosphate Batteries 51.2V200AH 280AH Home Energy System 10KWH
Product Overview
Product name Wall Mounted Home Energy Storage 51.2V200AH
Product dimensions 500*160*850MM
Weight(kg) 90KG
Installation
wall-mounted or floor-mounted
Maximum Working Altitude
4000M
Installation Environment
Indoor & outdoor scenario,
Expansibility
A max of 16 modules can be used in parallel
Matching Inverter
Most current mainstream inverters(lithium)
10KWH Lithium Iron Phosphate Batteries 51.2V 200AH 280AH Home Energy Storage System
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
WEESUN
Model Number :
51.2V200AH
Certification :
CE ROHS UN38.3 MSDS
Place of Origin :
CHINA
MOQ :
1
Price :
Contact Supplier