Model Number | CSB UPS123607 |
Electric Energy | 360Wh |
Cycle Life | 3-5 Years |
Battery Size | 12V 360W 7Ah |
Battery Type | VRLA |
Place of Origin | Guangdong, China |
Weight | 2.0kg |
Storage Type | Nominal 25°C (77°F) |
The charging ratio | 3.0A |
The discharge rate | 130A |
Model NO. | CSB UPS123607 |
HS Code | 85072020 |
Voltage (Vdc) | 12V |
Nominal Capacity (9.60V per PCS @ 25°C) | 360W @5min-rate |