Size/Wattage :
50*50 / UHE170W
Voltage :
110-220V
Life time :
>2500hours
Warranty :
8 months
MOQ :
1PCS
Delivery time :
Within 24 hours
Shipping terms :
DHL, UPS, FEDEX, EMS etc.
Payment Methods :
TT,Paypal, Western Union etc.
Port :
Guangzhou
Material :
Mercury Lamp
Description
Suitable Projector models Epson:
Epson EB-400KG, EMP-280; EMP-400; EMP-400W; EMP-400WE; EMP-410W; EMP-822; EMP-822H; EMP-83; EMP-83C; EMP-83H; EMP-83HE; EB-400W; EB-400WE; EB-410W; EB-410WE; EX90; X56; POWERLITE 280; POWERLITE 400W; POWERLITE 400WE; POWERLITE 822; POWERLITE 822+; POWERLITE 822H; POWERLITE 822P; POWERLITE 83; POWERLITE 83+; POWERLITE 83C; POWERLITE 83H; EB-X56, EMP-270, EMP-410WE, EMP-823, EMP-X68, EX90, H281A, H281B, H330B, H330C, H371A, Powerlite 280, PowerLite 280D, Powerlite 400W, Powerlite 400WE, Powerlite 410W, Powerlite 410WE, Powerlite 822p, Powerlite 83V+.
Product description
OnlyLamp projector lamp module undergoes stringent checks on the quality of the lamp for
the following factors:
Projector lamp beam performance
Projector lamp ignition
Projector lamp voltage
Projector lamp appearance
Projector lamp connections
Projector lamp run time
All of these quality test make sure that you can trust the projector lamps made by
OnlyLamp to work flawlessly in your projector.
Product parameters
BRAND LAMP PART NO. SUITABLE PROJECTOR MODELS WATTAGE SIZE DC/AC Bulb brand
EPSON ELPLP42/V13H010L42 EMP-280; EMP-400; EMP-400W; EMP-400WE; EMP-410W; EMP-822; EMP-822H; EMP-83; EMP-83C; EMP-83H; EMP-83HE; EB-400W; EB-400WE; EB-410W; EB-410WE; EX90; X56; POWERLITE 280; POWERLITE 400W; POWERLITE 400WE; POWERLITE 822; POWERLITE 822+; POWERLITE 822H; POWERLITE 822P; POWERLITE 83; POWERLITE 83+; POWERLITE 83C; POWERLITE 83H UHE170W 50*50 AC EPSON