Infrared Beam Detector for Sliding Gate Motors 12/24V AC/DC Auto- Aligning 15m Sensing
Complies with the following directives:
IEC335.1 and UN18612.
SPECIFICATION:
Item Details
Power supply: 12/24V AC/DC
Absorbed current: >25mA
Sensing range: <15m
Obstacle detection time: 1sec
Operating temperature: - 10℃/50℃
Type of alignment: automatic
Installation: wall - mounting
MOUNTING:
Important notice:
Warning! Incorrect installation or use of product could cause serious personal injury.
Any repair should be performed by qualified person.
TX
1 = 0V AC/DC -
2 = 12/24VAC/DC +
RX
1 = 0V AC/DC -
2 = 12/24VAC/DC +
3 = NO
4 = COM
5 = NC
Contact Information
  • Contact Person: Zoe Lee
  • Mobile: +86 135 3781 8437
  • Email: zoe@wonsunbarrier.com
  • Wechat: Zoelee0315
  • WhatsApp: +86 135 3781 8437
  • Company Name: Shenzhen Wonsun Machinery & Electrical Technology Co., Ltd
Send your message to this supplier
Send Now
12/24V AC/DC Auto-Aligning 15m Sensing Infrared Beam Detector for Sliding Gate Motors Black Power Supply DC 24V/12V
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
WONSUN
Model Number :
WS-Pohotcell
Certification :
CE ISO SGS
Place of Origin :
Guangdong, China
MOQ :
1Set
Price :
NEGOTIABLE
Contact Supplier
video