Asus 150W Charger AC Power Adapter A17150P1A A17-150P2A for Asus GL503G GL503GE GL703G GL703GE GL703GS GL703V GL703VD
  • INPUT: 100-240V 50-60Hz (for worldwide use) please do not buy it if your laptop use the charger' dc jack come 1 pin.
  • OUTPUT: 19.5V 7.7A, 150W( not replace 180w 19.5v 9.23a, 230w 19.5v 11.a, 280w 20v 14a, 20v 6A / 20V 7.5A / 20V 9A asus charger)
  • Connecter size: 5.5mm ×2.5mm,Barrel Tip ( not fit the 4.5*3.0mm 6.0*3.7mm with pin dc jack power adapter)