AC100-265V
Output Frequency :
47~63HZ
Dimension :
65*30*20mm
PF :
Protection :
OCP/OVP/SCP/OVT
Description
LED Driverfix Aluminum Power Supply 12v 1a 12W AC100-265V Waterproof IP67 Small Size Mini LED Driver
Product Advantages:
1. Constant Voltage
2. Waterproof IP67
3. Aviation Grade Metal Case
4. No Flicker, No Noise, Compatible With Various Controllers
5. High Reliability, Long Validity Period
6. Over-Voltage, Over-Current, Short-Circuit Protection
Products descriptions
Model VUO-012-012A6
Output DC voltage 12V
Rated current 0-1A
rated power 12W
Ripple & Noise (peak to peak) <700mV
No-load voltage ±0.5V
Input voltage range 100~265VAC
Current 47~63Hz
Power factor 0.5-0.7
effectiveness(Typ.) 0.8
Alternating current(Typ.) 0.09A/220VAC
overload 0.83A-1.5A
environment Operating temperature -30~+50℃ (Please refer to the load reduction curve)
Protection class IP67 Suitable for indoor and outdoor use
Storage temperature -40~+80℃
Safety&EMC Safety standards Suitable for EN61347-1;EN61347-2-13;SELV;IP67
Pressure Input - Output: 2KVAC Input - Enclosure, Ground: 2KVAC Output - Enclosure, Ground: 0.5KVAC
Tips 1.If without specia explanation, all specifications are measured at an input of 220VAC, rated load, ambient temperature of 25 ° C . 2.Ripple & Noise Measurement Method: Use a 12 '' twisted pair, and the terminals are connected in parallel with 0.1uF and 47uF capacitors and tested at 20MHz bandwidth.
Packaging:
Selling Units:
Single item
Single package size:
41.8X31X17.9 cm
Single gross weight:
12.500 kg
Package Type:
 40pcs in a inner box, 5 boxes in a master carton
Lead time:
Quantity(pieces) 1 - 100 101 - 1000 >1000
Lead time (days) 7 14 To be negotiated
Product details:
Aluminum Waterproof Electronic LED Driver 12v 1a 12W AC100 - 265V IP67 Small
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Watch Video
Brand Name :
Huawei
Model Number :
VUO-012-012A6
Certification :
CE/ROHS/SAA/C-Tick/ETL
Place of Origin :
China
MOQ :
10 pcs
Price :
Adjustable with Quantity
Contact Supplier
video