TRSLH150-30
Certification :
API Q1,ISO9001
Place of Origin :
Xi'an,China
MOQ :
1
Price :
Payment Terms :
L/C,T/T
Matched Pump :
TRSB8×4-14J
Treating Capacity :
120m3/h
Working Pressure :
0.25~0.40Mpa
Inlet Diameter :
150mm
Nozzle Diameter :
30mm
Hopper Size :
600x600mm
Burden Speed :
≤60kg/min
Weight :
1300kg
Dimension :
2000*1650*1100mm
Motor Power :
37kw
Description
TRSLH150-30 Jet Mud Mixer High-Efficiency Drilling Fluid & Slurry Preparation
Product Description
Features & Benefits
Ultra-Fast Mixing Achieves complete dispersion in less than 10 seconds, reducing rig idle time.
Self-Cleaning System Designed to prevent sediment buildup for continuous 24/7 operation.
Quick-Change Nozzles Adaptable nozzle sizes allow handling of fluids from 15000 cP viscosity.
Technical Specifications
Model
TRSLH150-30
Matched Pump
TRSB8×4-14J(37kw)
Treating Capacity
120m3/h
Working Pressure
0.25~0.40Mpa
Inlet Diameter
150mm
Nozzle Diameter
30mm
Hopper Size
600x600mm
Burden Speed
60kg/min
Weight
1300kg
Dimension
2000*1650*1100mm