TAJD107K010RNJ
Certification :
ISO9001:2015standard
MOQ :
10pcs
Price :
0.4-0.56USD/PCS
Payment Terms :
L/C, Western Union,palpay
Supply Ability :
1000pcs/months
Delivery Time :
2-3 workdays
Packaging Details :
standard
product name :
TAJD107K010RNJ
Product Category :
Tantalum Capacitors - Solid SMD
Packaging :
Reel
Termination Style :
SMD/SMT
Leakage Current :
10uA
Package / Case :
2917 (7343 metric)
Description
TAJD107K010RNJ Tantalum Capacitors Tantalum Capacitors - Solid SMD
• General Purpose SMT Chip Tantalum Series
• 100% Surge Current Tested
• 17 Case Sizes Available, Standard and Low Profile Down to 1mm Maximum Height
• CV Range: 0.10 - 2200μF / 2.5 - 50V
• J-Lead Construction
RoHS: Details
Reel
Cut Tape
MouseReel
JAT stadard
100 uF
10 VDC
10 %
700 mOhms
2917
D Case
2.9 mm
- 55 C
+ 125 C
SMD/SMT
Dissipation Factor DF: 6
Leakage Current: 10 uA
Length: 7.3 mm
Package / Case: 2917 (7343 metric)
Product: Tantalum Solid Standard Grade - Other Various
Product Type: Tantalum Capacitors
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Capacitors
Type: General Purpose SMT Chip Tantalum Capacitors
Width: 4.3 mm