CC0805KRX7R9BB104
Certification :
ISO9001:2015standard
Place of Origin :
original
MOQ :
10pcs
Price :
Payment Terms :
T/T, Western Union,PayPal
Supply Ability :
10000pcs/months
Delivery Time :
1-3 workdays
Packaging Details :
Standard
Packaging :
Reel
Tolerance :
10 %
Package / Case :
0805 (2012 metric)
Capacitance :
0.1 uF
Operating Temperature :
-55℃~+125℃
FPQ :
4000
Description
CC0805KRX7R9BB104 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.1uF X7R 0805 10%
Features
■ Supplied in tape on reel
■ Nickel-barrier end termination
■ RoHS compliant
■ Halogen Free compliant
FAQ
Q: Can you accept small order?
A: Yes,small order is available .Please contact with us.
Q: Do you provide samples,it is free or extra?
A:Yes,we could offer the sample for free charge but do not pay the cost of freight.
Q: Can we get a lower price? Any Discount?
A: Yes,price is not a problem,everything could be negotiated based on the quantity.
Q: Do you provide the BOM Kitting service? Can I send my BOM to you?
A: Yes,Please feel free to contact us and send us your BOM and then we'll quote for you.
Q: What is your lead time?
A: Most of the products can be sent out within 3 days after payment.
Q: How can I place order?
A: You can contact us by email about your order details, or place order on alibaba.
Q: How can I pay ?
CC0805KRX7R9BB104 Multilayer Chip Capacitor SMD MLCC 50V 0.1uF X7R 0805 10%
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS: Details
Reel
Cut Tape
MouseReel
Standard
0.1 uF
50 VDC
X7R
10 %
0.85 mm
- 55 C
+ 125 C
General Type MLCCs
SMD/SMT
CC
Brand: Original in stock
Capacitance - nF: 100 nF
Capacitance - pF: 100000 pF
Class: Class 2
Length: 2 mm
Package / Case: 0805 (2012 metric)
Product Type: Ceramic Capacitors
Factory Pack Quantity: 4000
Subcategory: Capacitors
Type: General Purpose and High Capacitance Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor
Voltage Rating AC: -
Width: 1.25 mm
Part # Aliases: 08052R104K9B20D
Unit Weight: 0.000226 oz
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
original
Model Number :
CC0805KRX7R9BB104
Certification :
ISO9001:2015standard
Place of Origin :
MOQ :
10pcs
Price :
Contact Supplier