220-240 V, 380 V
Power :
8000W
Heating Method :
Electric/Induction/Gas
Size :
1120*720*790mm
Weight :
193kg
Heating Area :
400*420mm
Seating Capacity :
7-10 Seats
Plate Material :
Food-grade special alloy steel
Plate Functionality :
Frying, roasting, cooking, frying
Mobility :
Free to move
Plate Certification :
Food-grade plate certification
Description
Electric/Gas Custom Design Teppanyaki Grill Table for BBQ Grilling
Specifications
Place of Origin China
Brand Name Greenark
Product name Teppanyaki Grill Table
Heating Method Gas/Electric/Induction
Material Stainless Steel
Application Restaurant, hotel, canteen, food plaza, outdoor dining, etc
Style Teppanyaki Grill Table
Key Features
  • Food-grade plate certification, safe and reliable
  • Can easily bake all kinds of ingredients
  • Multi-functional plate for frying, roasting, cooking and frying
  • Portable design for flexible use
Customer Cases
Customer in Australia
Customer in Malaysia
Customer in Myanmar
Company Profile
7-10 Seats Commercial Teppanyaki Grill Table with 8000W Power and 220-240V/380V for Restaurants
Production Facility
  • 1500㎡ production base
  • Normalized operation
Why Choose Us
  • Space Design: Customized according to customers' requirements
  • Equipment: High quality with advanced function and humanized design
  • Customer Service: Industry summit meetings and monthly training classes
Certifications
Frequently Asked Questions
Who are we?
How can we guarantee quality?
Always a pre-production sample before mass production; Always final Inspection before shipment.
What can you buy from us?
Why should you buy from us not from other suppliers?
What services can we provide?
Accepted Delivery Terms: FOB, CFR, CIF, EXW, DDP, DDU, Express Delivery.
Accepted Payment Type: T/T, L/C.
Language Spoken: English, Chinese.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Place of Origin :
Shanghai, China
Brand Name :
Greenark
Model Number :
TO29-02-60-00-00
MOQ :
1
Color :
Stainless Steel, Customized
Product Type :
Griddle
Contact Supplier