EST1710-2000MHZ
Certification :
CE&ROHS
MOQ :
1PC
Packaging Details :
neutral packing
Delivery Time :
1-3 working days
Payment Terms :
100% before shipment
Supply Ability :
500pcs/week
Product name :
Indoor Outdoor Antenna
Frequency range :
1710-2000MHz
Connector :
N-female
Color :
White
Gain ( dB) :
Uplink 12DBi
Biggest power :
150W
Description
High Gain 12DBi Indoor Outdoor Antenna EST1710-2000MHZ , N-female Connector
1) indoor outdoor antenna
2) GSM/EGSM/CDMA800/3G/WLAN/WiMax
3) Indoor/outdoor
1.GSM/EGSM/CDMA800/3G/WLAN/WiMax
2.Wireless Communications and data transmission system Repeater
3.outdoor directional coverage
4.wifi wimax 3g broadband indoor omni ceiling antenna
Model
EST1710-2000MHZ outdoor antenna
Frequency range
1710~2000MHz
Gain ( dB)
Uplink 12DBi
I/O impedance
50Ω
Ambient temperature
-10℃~60℃
Biggest power
150W