2H130142 GUOMAT Industrial Air Spring M10 Threaded Hole Convoluted Air Lift Bags 90mm Stroke
Product Overview
Product Information
Manufacturer: GUOMAT
Manufacturer Part Number: 2H130142
  • Single Convolution Air Spring
  • Natural Bellows
  • Blind Nuts
  • M10 Threaded Hole
Technical Parameters
Top flange diameter: 140mm
Top threaded holes: 6pcs XM10
Center distance between top threaded holes: 112mm
Bottom flange diameter: 140mm
Bottom threaded holes: 6pcs XM10
Center distance between bottom threaded holes: 112mm
Maximum outer diameter: 150mm
Natural height: 142mm
Minimum height: 72mm
Maximum height: 162mm
Stroke: 90mm
Carrying Capacity Installation 0.2 MPa 0.3 MPa 0.4 MPa 0.5 MPa 0.6 MPa 0.7 MPa 0.8 MPa Volume at 0.7MPa (dm³)
72 mm 211 319 428 536 647 756 861 1.44
92 mm 176 266 357 448 540 631 722 0.66
112 mm 140 211 285 360 434 506 580 0.86
132 mm 104 158 217 274 332 387 444 0.95
142 mm 80 126 173 219 266 314 361 1.00
162 mm 14 35 55 5 96 117 140 1.14
172 mm 12 20 25 1.17
Stiffness and frequency at design height Vertical Stiffness (Kg/cm) 38 53 70 88 106 122 138
Natural Frequency (Hz) 3.46 3.26 3.2 3.17 3.16 3.12 3.1
cpm 208 196 192 190 190 187 186
Product Drawings
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
GUOMAT
Model Number :
1B7451
Certification :
ISO/TS16949:2009
Place of Origin :
GuangDong, China
MOQ :
6PCS
Price :
Contact Supplier