KFLE-L-300W,400W,500W
Certification :
CE,RoSH,IP65
Place of Origin :
China
MOQ :
10
Price :
Contact us for more details.
Payment Terms :
T/T,Western Union
Supply Ability :
Contact us for more.
Delivery Time :
5-8DAYS
Packaging Details :
CTN
Control Mode :
Light Control + Remote Control
Housing Material :
ABS Plastic
Description
High Lumen LED Flood Light Powerful Solar Flood Lights Solar LED Yard Flood Lights for KFLE-L 300W 400W 500W
Benefits of High-Power Solar Flood Lights
Parameters for High Lumen LED Flood Light Powerful Solar Flood Lights Solar LED Yard Flood Lights
Model Solar Panel Battery LED Chip Product Size
KFLE-L-300 6V 15W, 40035018mm 3.2V 15Ah 3030 LED *141pcs 277X228X65mm
KFLE-L-400 6V 20W, 45035018mm 3.2V 20Ah 3030 LED *196pcs 327X268X65mm
KFLE-L-500 6V 30W, 63035018mm 3.2V 30Ah 3030 LED *288pcs 387X307X70mm
ABS Plastic Housing: Cost-Effective & Durable
Easy Installation: No Extra Wiring Needed
IP65 Waterproof Solar Flood Lights
Wide Application Scenarios
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Kingconn
Model Number :
KFLE-L-300W,400W,500W
Certification :
CE,RoSH,IP65
Place of Origin :
China
MOQ :
10
Price :
Contact us for more details.
Contact Supplier