25D241K/25D241KJ
Certification :
UL,REACH,RoHS,ISO
Place of Origin :
Shenzhen, Guangdong, China
MOQ :
100PCS
Price :
Negotiable
Delivery Time :
3-5 working days
Packaging Details :
bulk and taping
Product :
Varistor
footprint :
Ф25mm
VAC :
150V
VDC :
200V
Varistor Voltage :
240(216~264)V
IP :
150A
VC :
395V
Rated Power :
1.0W
Typ. Capacitance :
1650pF
Withstanding Surge Current :
15KA (1 Time)
Description
Radial Lead Metal Oxide Varistor (MOV) 25D Series 25D241K/25D241KJ Varistor Voltage 240(216~264)V
DATASHEET: 25D Series_v2306.1.pdf
MOV and MLV Selection Method
1,To know the customer's product, operating voltage, application port, protection level.
Type Number Maximum Allowable voltage
Varistor
Voltage
Maximum
Clamping
Voltage
Withstanding Surge Current 8/20μS
Rated
Power
Energy
(10/1000μs)
Capacitance
Standard
High
Surge
VAC
(V)
VDC
(V)
V 1mA
IP
(A)
VC
Standard (A)
High Surge
(A)
(W) (J)
@1KHZ