DC 12V/24V
Lamp Luminous Efficiency(lm/w) :
110
Lamp Luminous Flux(lm) :
110
Warranty(Year) :
3-Year
Working Lifetime(Hour) :
50000
Working Temperature(℃) :
Color Rendering Index(Ra) :
80
Light Source :
LED
Switch Mode :
Remote Control, bluetooth
Support Dimmer :
Yes
Lighting solutions service :
Lighting and circuitry design
Lifespan (hours) :
50000
Working Time (hours) :
Product Weight(kg) :
0.3
Product Name :
Smart LED Light Strip
LED Type :
Smd 5050 Led Chip
Color :
Color Changing RGB
PCB Width :
5mm 8mm 10mm 12mm
Voltage :
AC100-240V/DC12V/24V
Usage :
Outdoor Indoor Decoration
LED QTY :
Length :
5M/10M
Package :
Carton
MOQ :
5 pc
Price :
Description
Product Name
Smart LED Light Strip
Application
Warehouse, Hotel, Garden, Residential
Warranty(Year)
3-Year
IP Rating
IP67, IP68, Ip20, IP65
CRI (Ra>)
80
Input Voltage(V)
DC 12V/24V
110lm LED Light Source High Lumen DC12V/24V 10W LED Strip Tape Light 120leds/m SMD 2835
Product Description
Company Profile
FAQ
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Place of Origin :
China,chongqing
Brand Name :
SHUANGCHI
Model Number :
RGB LED Strip Light
Application :
IP Rating :
IP67, IP68, Ip20, IP65, IP20/IP65/IP67/IP68
CRI (Ra>) :
Contact Supplier