HT06-350/550/750
Place of Origin :
China
Brand Name :
ShangJie PM
Certification :
CE ISO certification
MOQ :
1
Packaging Details :
The wooden case,Tin trunk ,Other seaworthy packing
Delivery Time :
45-60 days
Payment Terms :
T/T,L/C,,Western Union
Supply Ability :
45-60 days
Z-Axis Travel :
14 inches
Spindle Speeds :
3500rpm
Spindle Speed Step :
stepless
Spindle Nose Type :
A2-6
Max Cutting Diameter :
14 inches
Max Turning Length :
725mm
Condition :
New
Structure :
Slant Bed Lathe
Max Turning Diameter :
Φ600mm
Tool Post Stations :
6
Weight :
4300kgs
Spindle Speed Range :
50-3000 r/min
Max Processing Length :
570mm
Tool Nose Radius Compensation :
0.0001 inches
Machine Dimensions :
109" x 69" x 69" (L x W x H)
Description
HT06-350/550/750 重型数控车床,最大车削直径600mm,最大加工长度750mm