ACS510-01-088A-4
Place of Origin :
USA
MOQ :
1
Price :
negotiation
Payment Terms :
T/T
Supply Ability :
1
Delivery Time :
5-8 work daysRockwell Automation
Packaging Details :
New in original boxRockwell Automation
Condition :
new
Voltage :
50 V
Channels :
8
warranty :
1 year
Type :
Analog Input
Rated Operational Current - Inside Delta Connection :
300A
Mechanics :
ACS510
Global Commercial Alias :
ACS510-01-088A-4
Description
ABB ACS510-01-088A-4 Frequency Converter 3 kW 3 Hp 8.8 A 50/60 Hz 6.5 kg 88A,380V
Product information ABB ACS510-01-088A-4 :
  • Manufacturer : ABB
  • Product No. : ACS510-01-088A-4
  • Product Type : Inverter Drive
  • Frequency : 50 - 60 Hz
  • Voltage : 380 - 480 V