Long Description: Input a.c. 100-120/200-240 V, auto-select input. Output d.c. 24 V 10A. If redundant power application is required connect to SD8XX voting unit. DIN rail mounted. G2 compliant.
Additional Information
Medium Description: Input a.c. 100-120/200-240 V, auto-select input. Output d.c. 24 V 10A. If redundant power application is required connect to SD8XX voting unit. DIN rail mounted. G2 compliant.
Product Type: Power_Supply
Ordering
Customs Tariff Number: 85044083
Dimensions
Product Net Depth / Length: 117 mm
Product Net Height: 124 mm
Product Net Width: 60 mm
Product Net Weight: 0.8 kg
Environmental
RoHS Status: Following EU Directive 2011/65/EU
WEEE Category: 5. Small Equipment (No External Dimension More Than 50 cm)
Number of Batteries: 0
SCIP: 7a57a30a-3645-47cd-b350-610697586af4 China (CN)
ABB SD833 3BSC610066R1 Power Supply Input AC100-120/200-240 V Auto-select Input Output DC 24 V 10A
What does "stirring up the market" mean, and why should it be avoided?
What forms of payment are accepted?
How will shipped to me?
What is the estimated lead time ?
Good Service in WTL:
> Please send your RFQ to get the latest price.
> Normally, we will ship the items in 1-2 weeks after receive the payment.
> We can ship to you by UPS/DHL//EMS/Fedex. Please contact us and we will use your preferred ways.
If needed, please contact us for specific prices.
Our brand:
【Honeywell】 Module DCS/PLC/Transmitter
【Emerson/Delta V】 Module/ CT Motor & Drives
【ABB】 I/O Module
【AB】 Module&Touch Screen
【Rosemount】 Transmitter
【Yokogawa】 Transmitter
【Yaskawa】 Servo Drive&Servo Motor
【GE/Fanuc】 IC69 Series PLC
【Mitsubishi】 Servo Drive&Servo Motor
(Modicon,SMC,SICK,NORGREN,Siemens,Ebmpapst etc.)
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
ABB
Model Number :
SD833 3BSC610066R1
Certification :
CE
Place of Origin :
China
MOQ :
1
Price :
negitiation
Contact Supplier