MR-J2S-60CL
Price :
Contact us
Payment Terms :
T/T
Supply Ability :
50
Delivery Time :
3-5days
Packaging Details :
New Original Box
Model :
MR-J2S-60CL
Brand :
Mitsubishi
Output Voltage :
170V
Weight :
5KG
Rated Capacity :
600W
Input Current :
3.2A
Description
MITSUBISHI AC Servodrive MR-J2S-60CL Industrial Servo Amplifier Power 600W Input 3.2A NEW
Specifications
TYPE:AC SERVO MOTOR DRIVER
MODEL: MR-J2S-60CL
POWER: 600W
INPUT:
  • 3.2A, 3PH + 1PH 200-230V 50Hz
  • 3PH + 1PH 200-230V 60Hz
  • 4.8A 1PH 230V 50/60Hz
OUTPUT:
  • 170V, 0-360Hz, 3.6A