MR-J2S-40CL
Certification :
CE
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Price :
Contact us
Payment Terms :
T/T
Supply Ability :
50
Delivery Time :
3-5days
Packaging Details :
New Original Box
Model :
MR-J2S-40CL
Brand :
Mitsubishi
Current rating :
40A
Country of origin :
Japan
Rated Capacity :
400W
Power Supply :
200 VAC
Description
MITSUBISHI AC SERVO DRIVE MR-J2S-40CL Power 400W 2.6A,200-230V ,50Hz,Industrial Amplifier
Specifications
MODEL MR-J2S-40CL
POWER: 400W
INPUT:
  • 2.6A, 3PH + 1PH200-230V 50Hz
  • 3PH + 1PH200-230V 60Hz
  • 3.9A 1PH 230V 50/60Hz
OUTPUT:
  • 170V, 0-360Hz, 2.8A
Details
2, The power supply line has anti reverse connect function, once the wrong power line,
Will automatically cut off the power to protect the entire module is not damaged.
With over-voltage protection function, when the voltage is too high, automatic disconnection,
Protecting the entire module is not damaged.
3, RS-485 interface with 600W lightning protection and surge protection function, with 3000V photoelectric isolation.