IC200ALG328
MOQ :
1
Price :
negitiation
Payment Terms :
T/T
Supply Ability :
50
Delivery Time :
5-8 work daysRockwell Automation
Packaging Details :
New in original boxRockwell Automation
Certification :
CE
Place of Origin :
American
Condition :
new
Current Range :
4 - 20 mA, 0 - 20 mA
Update Rate :
15 ms
warranty :
1 year
LED Indicators :
FLD PWR
Power Consumption :
50 mA from +5V bus
adjustable output voltage :
24 ... 28.8 V
supplied active power typica :
480 W
Description
GE IC200ALG328 Output Module 13-Bit 8 or 12 Channels 5V output 50mA max.
Product information GE IC200ALG328:
Profibus network address: 1 to 125
Profibus network data rate: 9.6Kbaud to 12Mbaud , auto-detected
I/O data: 375 bytes maximum. Up to 244 bytes of inputs or 244 bytes of outputs.
User diagnostic data:5 bytes maximum
Product Description:
Revision: CF
Firmware version: 2.20 GSD
File version GEF_086A.GSD Version 1.10