R88M-G10030H-S2
Certification :
CE
Place of Origin :
Japan
MOQ :
1
Price :
Negotiated
Payment Terms :
L/C, T/T
Supply Ability :
1000
Delivery Time :
3-5days
Packaging Details :
New Original
Brand :
OMRON
Product type :
Industrial Servo Motor
Part number :
R88M-G10030H-S2
Place of origin :
Japan
Rated Speed :
3000 RPM
Rated Output :
100w
Description
R88M-G10030H-S2 Industrial Servo Motor OMRON 3000 RPM 230V G-Series Servomotor
Description of R88M-G10030H-S2
Manufacturer Omron A
utomation and Safety Manufacturer
Product Number R88M-K10030H-S2
Description SERVOMOTOR 3000 RPM 230V
Manufacturer Standard Lead Time 12 Weeks Detailed
Description AC Motor Servomotor 3000 RPM 100W Incremental 230VAC
Specifications Of R88M-G10030H-S2
Mfr
Omron Automation and Safety
Package
Bulk
Product Status
Active
Type
AC Motor
Function
Servomotor
Motor Type
Voltage - Rated
230VAC
RPM
3000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm)
45.32 / 320
Power - Rated
100W
Encoder Type
Incremental
Size / Dimension
Square - 1.575" x 1.575" (40.00mm x 40.00mm)
Diameter - Shaft
0.315" (8.00mm)
Length - Shaft and Bearing
0.984" (25.00mm)
Mounting Hole Spacing
1.811" (46.00mm)
Termination Style
Connector
Features
Key
Gear Reduction Ratio
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C