G6A-274P-ST40-US-DC24
Place of Origin :
original
MOQ :
1
Price :
Negotiable
Payment Terms :
L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability :
999999
Delivery Time :
1 - 3 days
Packaging Details :
standard
MFR :
Omron Electronics Inc-EMC Div
Product Status :
Active
Mounting Type :
Through Hole
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current) :
2 A
Description
G6A-274P-ST40-US-DC24 General Purpose Relay 24V DC Coil 40A 250VAC Contact Rating
Product Listing:
Product Description:
The G6A-274P-ST40-US-DC24 is a general purpose relay designed for industrial applications. It features a single-pole double-throw (SPDT) switch, a coil voltage of 24 VDC and a contact rating of 10A at 250VAC/30VDC. It also includes a LED indicator for easy monitoring of the relay's status.
Parameters:
• Coil Voltage: 24 VDC
• Contact Rating: 10A at 250VAC/30VDC
• Switch Type: Single-Pole Double-Throw (SPDT)
• LED Indicator: Yes
Why buy from us >>> Fast / Safely / Conveniently
How to buy >>>
• Contact us by email & sent your inquire with your Transport destination .
• Online chat, the commissioner would be responded ASAP.
Service >>>
• We are committed to providing fast, convenient and safe transportation service to global buyer.
Send your message to this supplier
Send Now
Ask Latest Price
Brand Name :
Omron Electronics Inc-EMC Div
Model Number :
G6A-274P-ST40-US-DC24
Place of Origin :
original
MOQ :
1
Price :
Negotiable
Payment Terms :
Contact Supplier