Specification
Product code
CRS326-24G-2S+RM
Architecture
ARM 32bit
CPU
98DX3236
CPU core count
1
CPU nominal frequency
800 MHz
Dimensions
440 x 144 x 44 mm
License level
5
Operating System
RouterOS / SwitchOS
Size of RAM
512 MB
Storage size
16 MB
Storage type
FLASH
Tested ambient temperature
-40°C to 60°C
PoE in
Passive PoE
PoE in input Voltage
10-30 V
Number of DC inputs
2 (DC jack, PoE-IN)
DC jack input Voltage
10-30 V
Max power consumption
24 W