BD130-1SA BD130-1SAJ BD130-1RS P0 P6 P5 P3 P4 P2 Quality LEV EL CHROME Augular Contact Bearing
Product introdution
High precision 130x166x34mm  BD130-1SA BD130-1SAJ BD130-1RS    CHROME  Augular  Contact Bearing
Angular contact ball bearings BD130-1SA
Bearing number : BD130-1SA
Size (mm) : 130x166x34
Brand : NSK
Bore Diameter (mm) : 130
Outer Diameter (mm) : 166
Width (mm) : 34
Bearing dimensions and specification in NSK catalogue:
d - 130 mm
D - 166 mm
B - 34 mm
C - 29,5 mm