Stainless Steel Needle Valve 1/2" NPT Female Male Thread SS316L 10000PSI
Manifold Control Valve Needle Valve Description
Needle Valve technical parameters of Manifold Control Valve
Product Name Needle Valve
Material Stainless steel,316/304,Alloy, Brass,Carbon steel and so on.
Color Silver
Temperature minus 40~+260
Working pressure 3000psi, 5000psi, 6000psi, 10000psi