4K resoluation Indoor P3.91/P4.81 LED panel in stock with high refresh rate 3840
www.scxled.cn We are ready all the time, Enjoying your visiting and welcome to contact us !
Module Parameter:
Pixel pitch 3.91mm
Pixel configuration 1R1G1B
LED type 3-in-1 SMD 2121
Module size 250x250mm
Module weight 0.35kg
Module resolution 64x64dots
Module quantity per cabinet 4pcs
Cabinet Parameter:
Cabinet size 500x1000mm
Cabinet material die- casting aluminum
Cabinet weight 13kg
Cabinet resolution 128x256 dots
Ingress protection Front/Rear IP65/IP54
Whole Screen Parameter
Pixel density 65410dots/m²
Brightness ≥1200 cd/m²
Viewing angle H≥120° V≥120°
Min.viewing distance 3.9m
Max.power consumption 890W/m²
Avg.power consumption 330 W/m²
Working voltage 110~220VAC±15%
Interface HUB75
Colors 16.7millon colors
Gray level 65536
Refresh rate ≥1920Hz
MTBF ≥50000 hours
Lifespan ≥100000 hours
Operating temperature -10℃ ~ +60℃
Storage temperature -20℃ ~ +60℃