Super market Transparent Glass Led Display 1R1G1B G3.91-7.8125 for advertising
Product Introduce
Wide range of applications
Specification
Product Name Transparent Advertising Display
Pixel Pitch 7.8125mm
Module Size 1000mm*1000mm
Density 16384(dot/m²)
Cabinet Size Customzied
Led Standard SMD2525
Brightness ≥4500CD
Pixel configuration 1R1G1B
Refresh Rate 1200HZ
Protection Level IP31
Driving method 1/4 scan
View Angle H:±150 degree V:±210 degree
Best View distance 8-100m
Power Consumption 900W/
Screen Life-span ≥100,000 hours
MTBF ≥5,000 hours
Blind Spot Rate <1/50000
Power Supply Mode AC220±10% 50Hz/AC110±10% 60Hz
Environment Temperature -20 Celsius~+60 Celsius
HumidityHumidity Humidity:10%~90% RH